Vizeum Polska wspiera wejście do kin filmu "Wojna płci"

Vizeum Polska wspiera wejście do kin filmu "Wojna płci"

Opublikowany

Należący do grupy Dentsu Aegis Network Polska dom mediowy Vizeum wspiera wejście do kin filmu "Wojna płci" w reżyserii Jonathan'a Dayton'a i Valerie Faris. Dystrybutorem filmu jest Imperial Cinepix. 

Oparty na faktach film "Wojna płci" ("Battle of the Sexes") opowiada historię tenisowego pojedynku na który szowinistyczny były zwycięzca Wimbledonu Bobby Riggs (Steve Carell) wyzywa graną przez Emmę Stone Billy Jean King, gwiazdę kobiecego tenisa i feministkę.

Rozegrany w 1973 roku mecz transmitowała telewizja ABC. Zmagania 55-letniego byłego mistrza i 29-letniej sportsmenki śledziło ponad 50 milionów amerykańskich kibiców. Film oddaje klimat lat 70-tych, rodzącego się feminizmu i walki o równe płace w męskim i kobiecym sporcie.

"Wojna płci" do polskich kin wchodzi 8 grudnia. Dystrybutorem filmu jest Imperial Cinepix.
Kampania wspierająca wejście do kin filmu opartego na scenariuszu Simon'a Beaufoy ("Slamdog. Milioner z ulicy", "127 godzin", "Everest") obejmuje działania online. Prowadzona jest na serwisach VOD, na YouTube oraz w mediach społecznościowych. Za koordynację działań, strategię, planowanie i zakup mediów odpowiada Vizeum Polska. Kreacje wykorzystywane w kampanii display stworzyła agencja iProspect, a za zakup video odpowiada Amnet Polska. Działania social media realizowane są przez Isobar Poland Group.

Imperial Cinepix współpracuje z Vizeum od 2011 r.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.