Polska i Szwecja zorganizują wspólnie Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2023 r.

Polska i Szwecja zorganizują wspólnie Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2023 r.

Opublikowany

6 listopada, podczas odbywającego się w Soczi XXXV Kongresu IHF, Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej ogłosił decyzję o powierzeniu organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn IHF MWC w 2023 roku Polsce i Szwecji. Dentsu Aegis Network Polska jako partner marketingowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce wspierała aplikację. 

Polskiej delegacji na Kongres w Soczi przewodniczył Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Polsko-szwedzką prezentację poprowadził Jan Mosiejczuk, z grupy Dentsu Aegis Network Polska. W ramach wsparcia polsko-szwedzkiej kandydatury należąca do Dentsu Aegis Network Polska agencja Isobar przygotowała propozycję komunikacji wizualnej Mistrzostw w 2023 roku, materiały informacyjne oraz prezentację aplikacyjną. W ramach działań aplikacyjnych powstał również spot promujący Polskę i Szwecję jako gospodarzy Mistrzostw. 

 - Niezwykle cieszy mnie wynik dzisiejszego głosowania zarówno z perspektywy kibica, jak również z perspektywy profesjonalnej. Podpisując partnerstwo z Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce rozpoczęliśmy nowy rozdział w rozwoju kompetencji Dentsu Aegis Network w Polsce. Stworzyliśmy nową platformę dając możliwość angażowania marek naszych Klientów i wspierania sportu. Dentsu na świecie ma wieloletnie doświadczenie i renomę w obszarze promocji sportu. Dzięki naszej pomocy emocje związane z Mistrzostwami Świata w Piłce Ręcznej w 2023 roku będziemy mogli przezywać na żywo również w Polsce – mówi Sławomir Stępniewski, CEO Poland & Eastern Europe w Dentsu Aegis Network.- To dla nas wyjątkowy dzień. Z ogromną satysfakcją przyjęłam zwycięstwo Polski i Szwecji w piątkowym głosowaniu. Ciszę się, że korzystając z międzynarodowego doświadczenia naszej grupy w zakresie marketingu sportowego udało się sprawić, że po raz pierwszy w blisko 100-letniej historii polskiej piłki ręcznej, Mistrzostwa Świata odbędą się właśnie u nas. W końcu jak często, imprezy rangi światowej organizowane są w naszym kraju? – dodaje Monika Bierwagen, President&Managing Director Isobar Polska.

W aplikacji jako miasta-gospodarze zmagań piłkarzy ręcznych w 2023 r. wstępnie wskazane zostały Gdańsk, Łódź, Katowice, Gliwice oraz Kraków, a także Sztokholm, Malmoe i Goeteborg.

To ogromny sukces polskiej piłki ręcznej. Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, w 2023 roku będziemy gościć w naszym kraju najlepszych zawodników świata, a przecież już w styczniu 2016 roku w Polsce odbędą się mistrzostwa Europy seniorów EHF EURO 2016™.– powiedział prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki o zwycięstwie kandydatury Polski i Szwecji w wyścigu o organizację Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn IHF MWC w roku 2023.

Przygotowania do organizacji EHF EURO POLSKA 2016™ trwają już od kilkunastu miesięcy. Grupa Dentsu Aegis Network Polska jest Narodowym Dostawcą i odpowiada za działania marketingowe związane z promocją tego wydarzenia.

###

Komentarze zawodników reprezentacji Polski w piłce ręcznej:


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Polska_i_Szwecja_zorganizuj__wsp_lnie__Mistrzostwa__wiata_w_Pi_ce_R_cznej_M__czyzn_w_2023_r..docx

docx | 73,5 KB

Pobierz
2023_LOGO_BLUE.png

grafika | 305 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.