Carat Polska i Performance Media zajmą się długofalową obsługą marketingową firmy Piekarnie Cukiernie Putka
Carat Polska i Performance Media zajmą się długofalową obsługą marketingową firmy Piekarnie Cukiernie Putka

Carat Polska i Performance Media zajmą się długofalową obsługą marketingową firmy Piekarnie Cukiernie Putka

Carat Polska oraz Performance Media to zwycięzcy przetargu prowadzonego przez markę Piekarnie Cukiernie Putka.

Dzięki wygranej w przetargu prowadzonym przez markę Putka, Carat Polska obejmie obsługę mediową w obszarze strategii, zakupu i planowania mediów offline dla tego klienta. Za zakup mediów offline odpowiedzialny jest dom mediowy Carat Polska, który należy do globalnej grupy komunikacyjnej Dentsu Aegis Network. Agencja zdecydowała się część swojego wynagrodzenia rozliczyć w barterze. Wyroby piekarniczo-cukiernicze trafią do najbardziej potrzebujących instytucji społecznych, które wspiera Carat Polska.

Agencja Performance Media będzie odpowiedzialna za obsługę firmy w zakresie całościowej strategii komunikacji, produkcji kreacji, jak również za zakup mediów online i measurement. Efektem rozpoczętej we wrześniu współpracy jest szereg działań promocyjno-marketingowych. Zainicjowane działania to pierwsza tak duża kampania w branży piekarniczo-cukierniczej.

Początkowym etapem komunikacji 360° jest nowa platforma marki. W sieci pojawiło się również nowe video, do stworzenia którego inspiracją była 100-letnia historia działalności firmy Piekarnie Cukiernie Putka. To jednak nie koniec, bo już wkrótce ruszy kolejny etap komunikacji digitalowej, a w stolicy – również komunikacja outdoorowa: citylighty, rączki autobusowe oraz billboardy.
Piekarnie Cukiernie Putka to firma rodzinna, w której tradycja odgrywa kluczową rolę. Miłość Jana i Janiny Putków to rodzinna historia, która stała się esencją działalności firmy. Z okazji tak wyjątkowej, bo setnej, rocznicy istnienia Piekarni Cukierni Putka pomysł na takie wideo był więcej niż oczywisty. Znajdziemy w nim nie tylko uczucie, ale też znaczenie tradycji, zaangażowania, pasji i szacunku do ludzi. Doświadczenie, metody wypieku i dawne receptury przekazane zostały już czwartemu pokoleniu, dlatego tak ważne było, by wszystko to pokazać zarówno w wideo, jak i całej kampanii. Część nagrań miała miejsce w prawdziwej piekarni Putka. Co więcej, oprócz aktorów w materiale zobaczymy też członków rodziny Putków.

Branża piekarniczo-cukiernicza nie prowadzi prawie żadnych działań marketingowych. To daje nam ogromną przewagę. Kto pierwszy ruszy z silnym przekazem, ten zawłaszczy sektor i będzie wyznaczać trendy. Biorąc pod uwagę bierność naszej konkurencji w tym zakresie, mogliśmy nie robić nic lub cokolwiek. Skoro już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie kampanii, zależało nam na jak najlepszym efekcie. Chcieliśmy pokazać naszą 100-letnią historię w nowoczesnej formie, która odpowiada obowiązującym trendom, i w ten sposób zbliżyć się do naszych obecnych oraz potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach króluje online, więc jeśli nie ma Cię w sieci, to dla wielu nie istniejesz w ogóle. Znając realia, postanowiliśmy wybrać najlepszych fachowców w tej branży. Z kolei w zakresie offline również zdecydowaliśmy się na wybór doświadczonego partnera.

Zuzanna Putka-Twardowska, dyrektor marketingu firmy Piekarnie Cukiernie Putka

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.